Futboll – Rezultatet dhe Tabela 2017

Pas përfundimit të garave, kampion u shpall ekipi i Policisë së Kosovës, pa asnjë ndeshje të humbur. Për këtë, ekipit të Policisë së Kosovës iu nda kupa e kampionit për edicionin2017 të garave. URIME!

 

Pas zhvillimit të xhiros së fundit të stinorit vjeshtor, tabela e klasifikimit, ka këtë pamje:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1POLICIA14122061194238
2MPB14101350321831
3HEKURUDHA1491468482028
4FSK1481546321425
5DOGANA146174360-1719
6JYSK143294250-811
7IPKO1422103453-198
8AKP1410133484-503

 

TOP 20 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Arbër SahitiHEKURUDHA2600
2Bledar MamushaPOLICIA2210
3Labinot LekajAKP1900
4Dukagjin ZefajMPB1800
5Fatlum DemakuIPKO1300
6Adhurim BerishaHEKURUDHA1200
7Kushtrim SejdiuJYSK1110
8Lumni MazrekuHEKURUDHA1100
9Besart RafunaMPB1110
10Besart BerishaPOLICIA1000
11Fisnik RexhepiMPB1000
12Burim BerishaDOGANA900
13Arbnor JakupiFSK900
14Fisnik AvdyliMPB800
15Fisnik XhaferiDOGANA800
16Blerim VilanciFSK800
17Visar BaholliJYSK820
18Ekrem HajdariAKP700
19Semir ZvrkoFSK700
20Albert SelimiFSK700

Posted in Rezultatet dhe TabelaComments Off


Galeria

Telekomi_2019 2019_1 BankaEkonimike_2019 Policia_2019

Stinori Pranveror 2019

PozEkipiNdFBHPikë
1POLICIA18160248
2FSK18160248
3TEB1893630
4MPB1892729
5B. EKONOMIKE1864822
6TELEKOMI18711022
7ATK1854919
8SH. KORREKTUES18601218
9RTK1845917
10DOGANA1813146

Rankimet sipas FIFA

Fotot më të reja nga FIFA