Rezultatet dhe tabela – 2018

TABELA PËRFUNDIMTARE KATË PAMJE:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1FSK16132168165241
2RBKO16131254282640
3POLICIA16113257243336
4TEB1682656441226
5DOGANA1673656451124
6MPB166195358-519
7ATK1642102955-2614
8RTK1622122771-448
9AKP1600161170-590

 

TOP 20 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Dukagjin ZefajMPB1800
2Arbnor JakupiFSK1800
3Fisnik XhaferiDOGANA1700
4Besart BerishaPOLICIA1400
5Alban GashiRBKO1300
6Besart RafunaMPB1300
7Jetmir IdriziTEB1300
8Blerim VilanciFSK1200
9Meriton JanovaRBKO1100
10Albert SelimiFSK1000
11Bledar MamushaPOLICIA1000
12Arbnor BajramiTEB930
13Labinot LekajAKP900
14Burim BerishaDOGANA900
15Fisnik RexhepiMPB700
16Jeton MushkolajATK700
17Mustafë TolajTEB700
18Avdullah TasholliTEB600
19Përparim JakupiFSK600
20Fitim SelmaniRTK610

 

 

 

Posted in Tabela dhe GolshënuesitComments Off


Galeria

Telekomi_2019 2019_2 RTK_2019 2019_1

Stinori Pranveror 2019

PozEkipiNdFBHPikë
1POLICIA18160248
2FSK18160248
3TEB1893630
4MPB1892729
5B. EKONOMIKE1864822
6TELEKOMI18711022
7ATK1854919
8SH. KORREKTUES18601218
9RTK1845917
10DOGANA1813146

Rankimet sipas FIFA

Fotot më të reja nga FIFA