Rezultatet dhe Tabela 2019

Tabela e klasifikimit ka këtë pamje:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1POLICIA18160275156048
2FSK18160266135348
3TEB189364754-730
4MPB189273537-229
5B. EKONOMIKE186483338-522
6TELEKOMI1871104157-1622
7ATK185492644-1819
8SH. KORREKTUES1860124459-1518
9RTK184593753-1617
10DOGANA1813141953-346

TOP 20 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Egzon AbaziPOLICIA1900
2Diar DeliuTELEKOMI1700
3Besart BerishaPOLICIA1600
4Ferki HaxhiuRTK1510
5Bledar MamushaPOLICIA1400
6Arbnor JakupiFSK1300
7Muhamet MehmetiSH. KORREKTUES1210
8Albert SelimiFSK1000
9Arbnor BajramiTEB1010
10Dukagjin ZefajMPB1000
11Blerim VilanciFSK1000
12Arbër BehluliTEB900
13Jetmir IdriziTEB800
14Pajtim GashiB. EKONOMIKE800
15Besart RafunaMPB700
16Zejnullah AhmetiRTK700
17Nderim KrasniqiMPB600
18Fitim SelmaniRTK600
19Armend KastratiATK600
20Anduen CanaB. EKONOMIKE600

 

 

 

Posted in Tabela dhe GolshënuesitComments Off


Galeria

BankaEkonimike_2019 Telekomi_2019 2019_1 Policia_2019

Stinori Pranveror 2019

PozEkipiNdFBHPikë
1POLICIA18160248
2FSK18160248
3TEB1893630
4MPB1892729
5B. EKONOMIKE1864822
6TELEKOMI18711022
7ATK1854919
8SH. KORREKTUES18601218
9RTK1845917
10DOGANA1813146

Rankimet sipas FIFA

Fotot më të reja nga FIFA