Basketboll 2014

Renditja Tabelare

Pos   Team Pld W T L BasketsDiff Pts
1 IPKO 12 10 0 2 504:358+146 22
2 Agj. Nderkombtare 12 8 0 4 597:438+159 20
3 TEB 12 6 0 6 513:535-22 18
4 Kujtesa 12 6 0 6 446:495-49 18
5 PTK 12 0 0 12 253:487-234 12

Renditja Tabelare ne stinorin pranveror

Pos   Team Pld W T L BasketsDiff Pts
1 IPKO 8 7 0 1 343:225+118 15
2 Kujtesa 8 5 0 3 321:359-38 13
3 Agj. Nderkombtare 8 4 0 4 410:338+72 12
4 TEB 8 4 0 4 380:378+2 12
5 PTK 8 0 0 8 253:407-154 8

 

 

Posted in Rezultatet dhe TabelaComments Off


Galeria

BankaEkonimike_2019 2019_1 2019_2 Policia_2019

Stinori Pranveror 2019

PozEkipiNdFBHPikë
1POLICIA18160248
2FSK18160248
3TEB1893630
4MPB1892729
5B. EKONOMIKE1864822
6TELEKOMI18711022
7ATK1854919
8SH. KORREKTUES18601218
9RTK1845917
10DOGANA1813146

Rankimet sipas FIFA

Fotot më të reja nga FIFA