Play Off 2022


 


Match Score
November 16, 2022 7:00 pm
RBKO – AVOKATËT
72 - 38
November 23, 2022 7:00 pm
AVOKATËT – RBKO
53 - 56

1 2

 

Match

RBKO – BKT

50 - 47

1. Match Day

November 9, 2022, 7:00 pm

Match

AVOKATËT – IPKO

50 - 49

1. Match Day

November 9, 2022, 8:00 pm

Match

RBKO – AVOKATËT

72 - 38

2. Match Day

November 16, 2022, 7:00 pm

Match

AVOKATËT – RBKO

53 - 56

3. Match Day

November 23, 2022, 7:00 pm

Garat për KUPË 2022

GARAT PËR KUPË 

Ndeshjet e xhiros së parë, të zhvilluara me datë 03.11.2022, janë:

Në ndeshjet gjysëmfinale për kupë, të zhvilluara më 17.11.2022, u tregua futboll shumë cilësor dhe u zhvilluan ndeshje të forta dhe shumë interesante. U arritën këto rezultate:

Pra, për finale u kualifikuan ekipi i FSK-së dhe ai i Hekurudhave. 

Në ndeshjen finale, ku u luftua për çdo pjesë të fushës, pas një gare tepër interesante deri në momentin e fishkëllimës së fundit të gjyqtarëve, në fund fitoi ekipi i FSK-së, me rezultatin 2:1.

GARAT PËR KUPË - FINALJA:

Në fund, me plotë meritë, kupa i takoi ekipit të FSK-së. URIME!

Mirupafshim në fillim të sezonit pranveror të edicionit të garave të vitit 2023!

Anëtarët 2022

Pjesëmarrës të garave që i organizon Federata, për vitin garues 2022 ne disciplinen e Futbollit, janë këto skuadra:

  • BANKA TEB
  • POLICIA E KOSOVËS (PK)
  • FORCA E SIGURISË SË KOSOVËS (FSK)
  • HEKURUDHAT E KOSOVËS
  • AL TRADE CENTER
  • SIGAL UNIQA ROUP AUSTRIA
  • RAIFFEISEN BANK OF KOSOVA (RBKO)
  • BANKA KOMBËTARE TREGTARE (BKT)
  • PROCREDIT BANK (PCB) dhe
  • AVOKATËT

Pjesëmarrës të garave që i organizon Federata, për vitin garues 2022 ne disciplinen e Basketbollit, janë këto skuadra:

  • IPKO
  • RBKO
  • BKT
  • ODA E AVOKATËVE
  • MERIDIAN
  • KUJTESA
  • CELONIS dhe
  • TEB

Organet e Federates 2021

Isak Ismail Sadiku
Pozita: Kryetar i Fedetarës
Adresa elektronike: ismail.sadiku@fspk-kos.org
Shpend Maxhera
Pozita: Nënkryetar i Komitetit Ekzekutiv të Federatës
Adresa elektronike: shpend.maxhera@fspk-kos.org
Ismail Isak Ejupi
Pozita: Nënkryetar i Komitetit Ekzekutiv të Federatës
Adresa elektronike: isak.ejupi@fspk-kos.org
Naim Gërbeshi
Pozita: Anëtar i Komitetit Ekzekutiv
Adresa elektronike: naim.gërbeshi@fspk-kos.org
Krenar Çela
Pozita: Anëtar i Komitetit Ekzekutiv
Adresa elektronike: krenar.çela@fspk-kos.org
Ajshe Murturi
Pozita: Anëtar i Komitetit Ekzekutiv
Adresa elektronike: ajshe.murturi@fspk-kos.org
Alban Krasniqi
Pozita: Anëtar i Komitetit Ekzekutiv
Adresa elektronike: alban.krasniqi@fspk-kos.org
Sefedin Sefaj
Pozita: Sekretar i Federatës
Adresa elektronike: sefedin.sefaj@fspk-kos.org
Fehmije Peposhi
Pozita: Kryetare e Këshillit Mbikqyrës
Adresa elektronike: fehmije.peposhi@fspk-kos.org
Senad Fetahoviq
Pozita: Anëtar i Këshillit Mbikqyrës
Adresa elektronike: senad.fetahoviq@fspk-kos.org
Fitim Selmani
Pozita: Anëtar i Këshillit Mbikqyrës
Adresa elektronike: fitim.selmani@fspk-kos.org