Category: Futboll 2016

Orari i Garave 2016 – Stinori Vjeshtor

Çiftet e xhiros së VII (shtatë) të garave të stinorit vjeshtor, që do të zhvillohet më 03.11.2016, janë:


Match Score
November 10, 2016 7:00 pm
POLICIA – BQK
3 - 0
November 10, 2016 7:45 pm
SINDIKATA E QKUK-SÈ„ – RBKO
3 - 6
November 10, 2016 8:30 pm
FSK – BPB
3 - 0
November 10, 2016 9:15 pm
MPB – BUQAJ
3 - 0

_______________________________________

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë  së VI (gjashtë) të garave kampionale të stinorit vjeshtor, të zhvilluara më 03.11.2016, janë:


Match Score
November 3, 2016 7:00 pm
BPB – MPB
2 - 7
November 3, 2016 7:45 pm
BUQAJ – POLICIA
0 - 4
November 3, 2016 8:30 pm
RBKO – FSK
1 - 5
November 3, 2016 9:15 pm
BQK – SINDIKATA E QKUK-SÈ„
1 - 7

_______________________________________

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së V (pestë), të garave kampionale të stinorit vjeshtor, të zhvilluara më 27.10.2016


Match Score
October 27, 2016 7:00 pm
POLICIA – SINDIKATA E QKUK-SÈ„
16 - 0
October 27, 2016 7:45 pm
FSK – BQK
3 - 0
October 27, 2016 8:30 pm
MPB – RBKO
7 - 4
October 27, 2016 9:15 pm
BUQAJ – BPB
3 - 0

Ndeshja BUÇAJ-BPB, regjistrhet me rezultat zyrtar 3:0 në të mirë të ekipit BUÇAj, për arsye se ekipi i BpB nuk ka ardhur ta zhvilloj ndeshjen dhe as nuk ka kërkuar me kohë që ndeshja të shtyhet.

_______________________________________

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së IV (katërt) të garave të stinorit vjeshtor,  të zhvilluara më 20.10.2016, janë:


Match Score
October 20, 2016 7:00 pm
BPB – POLICIA
1 - 15
October 20, 2016 7:45 pm
RBKO – BUQAJ
2 - 2
October 20, 2016 8:30 pm
BQK – MPB
1 - 4
October 20, 2016 9:15 pm
SINDIKATA E QKUK-SÈ„ – FSK
2 - 6

_______________________________________

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë  së II (tretë) , të garave kampionale të stinorit vjeshtor, të zhvilluara më 13.10.2016, janë:


Match Score
October 13, 2016 7:00 pm
POLICIA – FSK
2 - 2
October 13, 2016 7:45 pm
MPB – SINDIKATA E QKUK-SÈ„
10 - 4
October 13, 2016 8:30 pm
BUQAJ – BQK
5 - 3
October 13, 2016 9:15 pm
BPB – RBKO
3 - 5

_______________________________________

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë  së II (dytë) , të garave kampionale të stinorit vjeshtor, të zhvilluara më 29.09.2016, janë:


Match Score
September 29, 2016 7:00 pm
RBKO – POLICIA
2 - 4
September 29, 2016 7:45 pm
BQK – BPB
4 - 0
September 29, 2016 8:30 pm
SINDIKATA E QKUK-SÈ„ – BUQAJ
0 - 3
September 29, 2016 9:15 pm
FSK – MPB
1 - 1

_______________________________________

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së I (parë), të garave kampionale të stinorit vjeshtor, të zhvilluara më 22.09.2016:


Match Score
September 22, 2016 7:00 pm
POLICIA – MPB
4 - 1
September 22, 2016 7:45 pm
FSK – BUQAJ
6 - 2
September 22, 2016 8:30 pm
BPB – SINDIKATA E QKUK-SÈ„
3 - 1
September 22, 2016 9:15 pm
RBKO – BQK
1 - 0

 

Garat për KUPË

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së I (parë), të garave për kupë, të zhvilluara më 12.05.2016:

Xhiroja e Parë
Qiftet Data: Ora
BQK 3 : 5 BUÇAJ 12.05.2016 19:00
SINDIKATA e QKUK 3 : 9 POLICIA 12.05.2016 19:45
FSK Me penallti 13:14 (Në kohën e rreg. 2:2) MPB 12.05.2016 20:30
RBKO 4 : 2 BPB 12.05.2016 21:15
Vëzhgues: Naim Gerbeshi

 

Ndëshkimet – KV:

  • Erdin Maloku (BQK), Driton Gashi (MPB) Selim Merovci (FSK) dhe Selim Abdullahu (BPB).

Gjyqtarë:

  • Bajram Krasniqi,
  • Ergyn Janovali, dhe
  • Alban Shala.

Delegat:

  • Naim Gerbeshi

Tekniku Medicinal:

  • Milazim Vokshi

Për xhiron e dytë të garave për kupë, u kualifikuan këto ekipe:

  1. BUÇAJ,
  2. POLICIA,
  3. MPB, dhe
  4. RBKO

Hudhja e shortit për xhiron e dytë të garave për kupë, do të bëhet në fund të stinorit vjeshtor të garave kampionale.

Me kaq, përfunduan garat e parapara për tu zhvilluar në stinorin pranveror të edicionit 2016.

Federata ju falenderon për kontributin e dhënë dhe për „fair-play“-in e treguar.

Mirupafshim në shtator, në fillim të stinorit vjeshtor të garave. Deri atëherë, mirëmbetshi!

 

Prishtinë, më 12.05.2016

Orari i Garave – Futboll 2016

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së VII (shtatë), të zhvilluara më 05.05.2016:


Match Score
May 5, 2016 7:00 pm
BQK – POLICIA
1 - 11
May 5, 2016 7:45 pm
RBKO – SINDIKATA E QKUK-SÈ„
5 - 1
May 5, 2016 8:30 pm
BPB – FSK
0 - 10
May 5, 2016 9:15 pm
BUQAJ – MPB
1 - 3

_______________________________________

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së VI (Gjashtë), të zhvilluara më 28.04.2015:


Match Score
April 28, 2016 7:00 pm
POLICIA – BUQAJ
3 - 4
April 28, 2016 7:45 pm
MPB – BPB
7 - 3
April 28, 2016 8:30 pm
FSK – RBKO
8 - 3
April 28, 2016 9:15 pm
SINDIKATA E QKUK-SÈ„ – BQK
0 - 2

_______________________________________

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së V (pestë), të zhvilluara më 21.04.2015:


Match Score
April 21, 2016 7:00 pm
SINDIKATA E QKUK-SÈ„ – POLICIA
0 - 8
April 21, 2016 8:15 pm
RBKO – MPB
0 - 5
April 21, 2016 9:15 pm
BPB – BUQAJ
2 - 6

_______________________________________

Ndeshjet e zhvilluara  me 14 Prill 2016:


Match Score
April 14, 2016 7:00 pm
POLICIA – BPB
5 - 0
April 14, 2016 7:45 pm
BUQAJ – RBKO
5 - 0
April 14, 2016 8:30 pm
MPB – BQK
3 - 3
April 14, 2016 9:15 pm
FSK – SINDIKATA E QKUK-SÈ„
8 - 0

_______________________________________

Ndeshjet e zhvilluara  me  7 Prill 2016:


Match Score
April 7, 2016 7:00 pm
FSK – POLICIA
1 - 7
April 7, 2016 7:45 pm
SINDIKATA E QKUK-SÈ„ – MPB
3 - 7
April 7, 2016 8:30 pm
BQK – BUQAJ
2 - 4
April 7, 2016 9:15 pm
RBKO – BPB
4 - 1

_______________________________________

Ndeshjet e zhvilluara  me  31 Mars 2016:


Match Score
March 31, 2016 7:00 pm
POLICIA – RBKO
6 - 1
March 31, 2016 7:45 pm
BPB – BQK
1 - 0
March 31, 2016 8:30 pm
BUQAJ – SINDIKATA E QKUK-SÈ„
3 - 1
March 31, 2016 9:15 pm
MPB – FSK
1 - 4

_______________________________________

Ndeshjet e zhvilluara  me 24 Mars 2016:


Match Score
March 24, 2016 7:00 pm
MPB – POLICIA
3 - 4
March 24, 2016 7:45 pm
FSK – BUQAJ
3 - 2
March 24, 2016 8:30 pm
SINDIKATA E QKUK-SÈ„ – BPB
1 - 1
March 24, 2016 9:15 pm
BQK – RBKO
1 - 3

_______________________________________

Renditja Tabelare

Renditja Tabelare – Stinori Vjeshtor

Pos   Team Pld W T L GoalsDiff Pts
1 POLICIA 14 12 1 1 92:16+76 37
2 FSK 14 11 2 1 66:22+44 35
3 MPB 14 9 2 3 62:34+28 29
4 BUQAJ 14 8 1 5 40:32+8 25
5 RBKO 14 6 1 7 37:51-14 19
6 BQK 14 2 1 11 19:51-32 7
7 BPB 14 2 1 11 17:71-54 7
8 SINDIKATA E QKUK-SÈ„ 14 1 1 12 23:79-56 4

Renditja Tabelare – Stinori Pranveror

Pos   Team Pld W T L GoalsDiff Pts
1 POLICIA 7 6 0 1 44:10+34 18
2 FSK 7 6 0 1 40:14+26 18
3 BUQAJ 7 5 0 2 25:14+11 15
4 MPB 7 4 1 2 29:18+11 13
5 RBKO 7 3 0 4 16:27-11 9
6 BQK 7 1 1 5 10:28-18 4
7 BPB 7 1 1 5 8:33-25 4
8 SINDIKATA E QKUK-SÈ„ 7 0 1 6 6:34-28 1