Category: Tabela dhe Golshënuesit

Futboll. Stinori 2022

Rezultatet dhe Tabela 2022

Tabela e klasifikimit ka këtë pamje: (Të gjitha ndeshjet kundër ekipeve RBKO dhe AVOKATET janë regjistruar me rezultat zyrtar 3:0 )

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1POLICIA16142069115844
2HEKURUDHA16141159223743
3FSK16121363273637
4TEB167274652-623
5PCB165473042-1219
6BKT165383848-1018
7AL TRADE CENTER165293738-117
8SIGAL1621131670-547
9AVOKATËT8008024-240
9RBKO8008024-240

TOP 10 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar: (Janë anuluar golëshënuesit e ndeshjeve kundër ekipeve RBKO dhe AVOKATET)

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Besart BerishaPOLICIA2000
2Dren BerishaHEKURUDHA1410
3Mërgim MorinaAL TRADE CENTER1400
4Jetmir IdriziPCB1400
5Adhurim BerishaHEKURUDHA1300
6Alban KrasniqiTEB1100
7Arbenis DemakuFSK1000
8Astrit ZekaFSK1000
9Lumni MazrekuHEKURUDHA1000
10Egzon AbaziPOLICIA900