Category: Futboll 2018

Garat për kupë 2018

Rezultatet e ndeshjeve të garave për kupë – edicioni 2018, të zhvilluara më 13.12.2018:

Garat për Kupë - Ndeshja FINALE

 

Rezultatet e ndeshjeve të garave për kupë – edicioni 2018, të zhvilluara më 06.12.2018:

Ndeshja e mbetur nga java e parë e garave për kupë, të zhvilluara në stinorin pranveror, në mes të POLICISË dhe FSK, në kohën e rregullt, përfundoi me rezultatin e barabartë 1:1 (1:1). Pas ekzekutimit të penalltive, fitoi ekipi i POLICISË me rezultat përfundimtar 6:5 dhe u kualifikua për ndeshjen gjysëmfinale.

Në vazhdim, u bë hudhja e shortit për ndeshjet e gjysëmfinales. Shorti përcaktoi këto çifte:

  • TEB – POLICIA, dhe
  • RBKO – ATK.

Ndeshja e parë gjysëmfinale, në mes të ekipeve TEB dhe POLICIA, që filloi në ora 20:15, u xhvillua në një atmosferë shumë të mirë. Ndeshja përfundoi me rezultat 2:5 në të mirë të ekipit të POLICISË. Kështu, ekipi i PLOCISË u bë finalisti i parë i garave për kupë.

Ndeshja e dytë gjysëmfinale, e paraparë të zhvillohet në mes të RBKO dhe ATK, për shkak të mosparaqitjes në fushë të ekipit të ATK nuk u zhvillua. Prandaj, kjo ndeshje u regjistrua me rezultatin zyrtar 3:0 në të mirë të ekipit të RBKO, me çka, ekipi i RBKO u bë finalisti i dytë i garave për kupë.

Kështu, në finalen e garave për kupë, që do të zhvillohet më 13.12.2018, me fillim në ora 19:00, do të takohen ekipet e POLICISË dhe të RBKO.


Prishtinë, më 07.12.2018

  • Pas zhvillimit të ndeshjeve të xhiros së parë të garave për kupë, për xhiron e dytë janë kualifikuar këto ekipe:
  1. ATK;
  2. RBKO;
  3. TEB dhe
  4. AKP (pa lojë sipas shortit)
  • Loja në mes të ekipit të POLICIS-ë dhe FSK-së është shty për një ditë tjetër.
  • Kjo ndeshje e mbetur e kupës dhe ndeshjet tjera të shtyra të kampionatit do të zhvillohen në fillim të stinorit vjeshtorë në një kohë dhe orarë të përshtatshëm, për orarin e këtyre ndeshjeve do të lajmëroheni paraprakisht.

 

Prishtinë, më 05.07.2017

Futboll – Orari i Garave 2018

STINORI VJESHTOR:

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së njëmdhjetë (XI) të stinorit vjeshtor, të zhvilluara më 29.11.2018.

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së dhjetë (X) të stinorit vjeshtor, të zhvilluara më 22.11.2018.

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së tetë (VIII) të stinorit vjeshtor, të zhvilluara më 08.11.2018.

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së katërt (IV) të stinorit vjeshtor, të zhvilluara më 04.10.2018:

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së parë (I) të stinorit vjeshtor, të zhvilluara më 06.09.2018

STINORI PRANVEROR:

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së shtatë (VIII), të zhvilluara më 21.06.2018:

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së pestë (V), të zhvilluara më 19.04.2018:

Rezultatet dhe tabela – 2018

TABELA PËRFUNDIMTARE KATË PAMJE:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1FSK16132168165241
2RBKO16131254282640
3POLICIA16113257243336
4TEB1682656441226
5DOGANA1673656451124
6MPB166195358-519
7ATK1642102955-2614
8RTK1622122771-448
9AKP1600161170-590

 

TOP 20 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Dukagjin ZefajMPB1800
2Arbnor JakupiFSK1800
3Fisnik XhaferiDOGANA1700
4Besart BerishaPOLICIA1400
5Besart RafunaMPB1300
6Jetmir IdriziTEB1300
7Alban GashiPCB1300
8Blerim VilanciFSK1200
9Meriton JanovaRBKO1100
10Bledar MamushaPOLICIA1000
11Albert SelimiFSK1000
12Burim BerishaDOGANA900
13Arbnor BajramiTEB930
14Labinot LekajAKP900
15Jeton MushkolajATK700
16Mustafë TolajTEB700
17Fisnik RexhepiMPB700
18Avdullah TasholliTEB600
19Labinot LubishtaniRBKO600
20Lulzim GashiFSK600

 

 

 

Buletinët 2018

Kliko për të shkarkuar Buletinin e parë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e dytë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e tretë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e katër

Kliko për të shkarkuar Buletinin e pestë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e gjashtë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e shtatë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e tetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e nëntë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e dhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e njëmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e dymbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e trembëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e katërbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e pesëmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e gjashtëmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e shtatëmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e tetëmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e nëntëmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e njëzet

Kliko për të shkarkuar Buletinin e njëzet e një

Kliko për të shkarkuar Buletinin e njëzet e dy

Kliko për të shkarkuar Buletinin e njëzet e tre