Category: Futboll 2021

Futboll 2021

Garat për kupë 2021

GARAT PËR KUPË 

Vazhdojmë me garat për kupë. Më 18.11.2021, është bërë hudhja e shortit. Çiftet e xhiros së parë janë:

Ekipi i FSK-së është i lirë.

Çiftet e xhiros së dytë janë:

Ekipi i RBKO-së është i lirë.

Gjysemfinalet:

GARAT PËR KUPË - GJYSËMFINALJA:

DataNdeshjaOrari/RezultatiKomente
RBKO vs FSK

Ekipi i AL TRADE CENTER është i lirë.

Finalja:

GARAT PËR KUPË - FINALJA:

Ndeshjet gjysëmfinale e sidomos ndeshja finale, sollën ndeshje tepër interesante. Kishte rivalitet të madh, që e tregojnë edhe vet rezultatet e arritura.


Në fund, me plotë meritë, kupa i takoi ekipit të FSK-së. URIME!


Mirupafshim në fillim të sezonit pranveror të edicionit të garave të vitit 2022!

Futboll – Orari i Garave 2021

STINORI VJESHTOR:

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së dymbëdhjetë (XII) të zhvilluara më datë 07.10.2021, janë:

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së njëmbëdhjetë (XI) të zhvilluara më datë 30.09.2021, janë:

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së dhjetë (X) të zhvilluara më datë 23.09.2021, janë:

 

STINORI PRANVEROR:

Rezultatet e ndeshjeve të xhirosë së tretë (III), të zhvilluara më 06.05.2021:

 

 

 

 

Rezultatet dhe Tabela 2021

Tabela e klasifikimit ka këtë pamje:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1FSK16151064154946
2POLICIA16131288286040
3AL TRADE CENTER1611144541434
4RBKO16101538211731
5TEB166194953-419
6BKT166192957-2819
7ATK1641112955-2613
8RTK1622123658-228
9SIGAL1601152676-501

TOP 10 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Bledar MamushaPOLICIA2200
2Mërgim MorinaAL TRADE CENTER2100
3Arbnor BajramiTEB1800
4Elior BlakqoriRBKO1700
5Ferki HaxhiuRTK1700
6Besart BerishaPOLICIA1500
7Egzon AbaziPOLICIA1400
8Valdet BrahimiFSK1200
9Alban KrasniqiTEB1200
10Mentor KrasniqiPOLICIA1110