Category: 5. Futboll

Garat për KUPË 2023 – Futboll

GARAT PËR KUPË  2023 – FUTBOLL

Pas përfundimit të garave, Federata i ndau ekipit të FSK kupën fituesit të garave të kupës, kurse ekipit të Policisë, i ndau kupën e garave kampionale.

Ndeshja finale, e zhvilluar me datë 16.11.2023, është:

GARAT PËR KUPË - FINALJA:

DataNdeshjaOrari/RezultatiKomente
POLICIA vs FSK

Ndeshjet e gjysëmfinale, të zhvilluara me datë 16.11.2023, janë:

Ndeshjet e xhiros së parë, të zhvilluara me datë 09.11.2023, janë:

Futboll – Orari i Garave 2023

FUtboll 2023 – Stinori VJESHTOR

Rezultatet e ndeshjeve të mbetura, të zhvilluara më datë: 02.11.2023, janë:

FUtboll 2023 – Stinori Pranveror

Çiftet e xhiros së nëntë (IX) - Ndeshjet e shtyera, që do të zhvillohen më datë: 29.06.2023, janë:

Rezultatet e ndeshjevexhiros së tetë (VIII), të zhvilluara më datë: 22.06.2023, janë:

Rezultatet e ndeshjeve xhiros së gjashtë (VI), të zhvilluara më datë: 08.06.2023, janë:

Rezultatet e ndeshjeve xhiros së pestë (V), të zhvilluara më datë: 01.06.2023, janë:

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së tretë (III), të zhvilluara më datë: 18.05.2023, janë:

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së dytë (II), të zhvilluara më datë: 11.05.2023, janë:

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së parë (I), të zhvilluara më datë: 04.05.2023, janë:

 

 

Garat për KUPË 2022

GARAT PËR KUPË 

Ndeshjet e xhiros së parë, të zhvilluara me datë 03.11.2022, janë:

Në ndeshjet gjysëmfinale për kupë, të zhvilluara më 17.11.2022, u tregua futboll shumë cilësor dhe u zhvilluan ndeshje të forta dhe shumë interesante. U arritën këto rezultate:

Pra, për finale u kualifikuan ekipi i FSK-së dhe ai i Hekurudhave. 

Në ndeshjen finale, ku u luftua për çdo pjesë të fushës, pas një gare tepër interesante deri në momentin e fishkëllimës së fundit të gjyqtarëve, në fund fitoi ekipi i FSK-së, me rezultatin 2:1.

GARAT PËR KUPË - FINALJA:

Në fund, me plotë meritë, kupa i takoi ekipit të FSK-së. URIME!

Mirupafshim në fillim të sezonit pranveror të edicionit të garave të vitit 2023!

Rezultatet dhe Tabela 2022

Tabela e klasifikimit ka këtë pamje: (Të gjitha ndeshjet kundër ekipeve RBKO dhe AVOKATET janë regjistruar me rezultat zyrtar 3:0 )

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1POLICIA16142069115844
2HEKURUDHA16141159223743
3FSK16121363273637
4TEB167274652-623
5PROCREDIT B.165473042-1219
6BKT165383848-1018
7AL TRADE CENTER165293738-117
8SIGAL1621131670-547
9AVOKATËT8008024-240
9RBKO8008024-240

TOP 10 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar: (Janë anuluar golëshënuesit e ndeshjeve kundër ekipeve RBKO dhe AVOKATET)

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Besart BerishaPOLICIA2000
2Dren BerishaHEKURUDHA1410
3Mërgim MorinaAL TRADE CENTER1400
4Jetmir IdriziBKT1400
5Adhurim BerishaHEKURUDHA1300
6Alban KrasniqiTEB1100
7Arbenis DemakuFSK1000
8Astrit ZekaFSK1000
9Lumni MazrekuHEKURUDHA1000
10Egzon AbaziPOLICIA900