Category: Futboll 2022

Futboll

Garat për KUPË 2022

GARAT PËR KUPË 

Ndeshjet e xhiros së parë, të zhvilluara me datë 03.11.2022, janë:

Në ndeshjet gjysëmfinale për kupë, të zhvilluara më 17.11.2022, u tregua futboll shumë cilësor dhe u zhvilluan ndeshje të forta dhe shumë interesante. U arritën këto rezultate:

Pra, për finale u kualifikuan ekipi i FSK-së dhe ai i Hekurudhave. 

Në ndeshjen finale, ku u luftua për çdo pjesë të fushës, pas një gare tepër interesante deri në momentin e fishkëllimës së fundit të gjyqtarëve, në fund fitoi ekipi i FSK-së, me rezultatin 2:1.

GARAT PËR KUPË - FINALJA:

Në fund, me plotë meritë, kupa i takoi ekipit të FSK-së. URIME!

Mirupafshim në fillim të sezonit pranveror të edicionit të garave të vitit 2023!

Rezultatet dhe Tabela 2022

Tabela e klasifikimit ka këtë pamje: (Të gjitha ndeshjet kundër ekipeve RBKO dhe AVOKATET janë regjistruar me rezultat zyrtar 3:0 )

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1POLICIA16142069115844
2HEKURUDHA16141159223743
3FSK16121363273637
4TEB167274652-623
5PCB165473042-1219
6BKT165383848-1018
7AL TRADE CENTER165293738-117
8SIGAL1621131670-547
9AVOKATËT8008024-240
9RBKO8008024-240

TOP 10 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar: (Janë anuluar golëshënuesit e ndeshjeve kundër ekipeve RBKO dhe AVOKATET)

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Besart BerishaPOLICIA2000
2Dren BerishaHEKURUDHA1410
3Mërgim MorinaAL TRADE CENTER1400
4Jetmir IdriziPCB1400
5Adhurim BerishaHEKURUDHA1300
6Alban KrasniqiTEB1100
7Arbenis DemakuFSK1000
8Astrit ZekaFSK1000
9Lumni MazrekuHEKURUDHA1000
10Egzon AbaziPOLICIA900

Futboll – Orari i Garave 2022

STINORI VJESHTOR:

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së njëmbëdhjetë (XI), të zhvilluara më datë: 22.09.2022, janë:

STINORI PRANVEROR:

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së pestë  (V), të zhvilluara më datë: 05.05.2022, janë: