Rezultatet dhe Tabela 2022

Tabela e klasifikimit ka këtë pamje:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1HEKURUDHA66002632318
2FSK64112461813
3POLICIA43102552010
4TEB53111411310
5AL TRADE CENTER62131719-27
6RBKO62041219-76
7AVOKATËT61231924-55
8BKT61231219-75
9PROCREDIT B.5122714-75
10SIGAL6006238-360

TOP 10 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Dren BerishaHEKURUDHA1000
2Mërgim MorinaAL TRADE CENTER800
3Besart BerishaPOLICIA700
4Jetmir IdriziBKT700
5Arbër RrustajAVOKATËT600
6Ali KukajAL TRADE CENTER510
7Prek KolaAVOKATËT500
8Rinor DragushaFSK500
9Egzon AbaziPOLICIA500
10Blerim VilanciFSK510