Category: Futboll 2017

Garat për kupë

Në ndeshjen finale të garave për kupë, ekipi i Policisë së Kosovës pasi mundi ekipin e Hekurudhave të Kosovës me rezultat 4:1, përveç titullit të kampionit, fitoi edhe në garat për kupë, dhe me meritë mori edhe kupën e këtyre garave. URIME!

 

Pas zhvillimit të ndeshjeve të xhiros së parë të garave për kupë, për xhiron e dytë janë kualifikuar këto ekipe:

  1. Policia e Kosovës,
  2. IPKO,
  3. Dogana e Kosovës, dhe
  4. Hekurudhat e Kosovës.

Xhiroja e dytë e garave për kupë, është në program të zhvillohet pas përfundimit të garave kampionale të stinorit vjeshtor.

Shorti i garave për xhiron e dytë do të hudhet pas përfundimit të garave kampionale të edicionit 2017, në muajin Nëntor.

Veni re:

  • Loja në mes të ekipit të Hekurudhave të Kosovës dhe atij të FSK-së, në kohën e rregullt përfundoi me rezultat të barabartë 1:1 (0:1).
  • Sipas propozicioneve të garave, u zhvillua loja shtesë 2×5 minuta. Edhe pas lojes shtesë, rezultati poashtu ishte i barabartë 2:2 prandaj, u ekzekutuan penalltitë.
  • Gjatë ekzekutimit të penalltive, ekipi i Hekurudhave ishte më i suksesshëm dhe realizoi 3 penallti kështu që fitoi ndeshjen me rezutat të përgjithshëm 5:3.

Futboll – Orari i Garave 2017

STINORI VJESHTOR

STINORI PRANVEROR

 

 

 

Futboll – Rezultatet dhe Tabela 2017

Pas përfundimit të garave, kampion u shpall ekipi i Policisë së Kosovës, pa asnjë ndeshje të humbur. Për këtë, ekipit të Policisë së Kosovës iu nda kupa e kampionit për edicionin2017 të garave. URIME!

 

Pas zhvillimit të xhiros së fundit të stinorit vjeshtor, tabela e klasifikimit, ka këtë pamje:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1POLICIA14122061194238
2MPB14101350321831
3HEKURUDHA1491468482028
4FSK1481546321425
5DOGANA146174360-1719
6JYSK143294250-811
7IPKO1422103453-198
8AKP1410133484-503

 

TOP 20 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Arbër SahitiMPB2600
2Bledar MamushaPOLICIA2210
3Labinot LekajAKP1900
4Dukagjin ZefajMPB1800
5Fatlum DemakuIPKO1300
6Adhurim BerishaHEKURUDHA1200
7Kushtrim SejdiuJYSK1110
8Lumni MazrekuHEKURUDHA1100
9Besart RafunaMPB1110
10Fisnik RexhepiMPB1000
11Besart BerishaPOLICIA1000
12Arbnor JakupiFSK900
13Burim BerishaDOGANA900
14Visar BaholliJYSK820
15Fisnik AvdyliMPB800
16Fisnik XhaferiDOGANA800
17Blerim VilanciFSK800
18Ekrem HajdariAKP700
19Semir ZvrkoFSK700
20Albert SelimiFSK700

Buletinët 2017

Kliko për të shkarkuar Buletinin e parë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e dytë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e tretë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e katërt

Kliko për të shkarkuar Buletinin e pestë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e gjashtë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e shtatë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e tetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e nëntë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e dhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e njëmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e dymbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e trembëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e katërmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e pesëmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e gjashtëmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e shtatëmbëdhjetë

Kliko për të shkarkuar Buletinin e tetëmbëdhjetë