Futboll – Rezultatet dhe Tabela 2017

Pas përfundimit të garave, kampion u shpall ekipi i Policisë së Kosovës, pa asnjë ndeshje të humbur. Për këtë, ekipit të Policisë së Kosovës iu nda kupa e kampionit për edicionin2017 të garave. URIME!

 

Pas zhvillimit të xhiros së fundit të stinorit vjeshtor, tabela e klasifikimit, ka këtë pamje:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1POLICIA14122061194238
2MPB14101350321831
3HEKURUDHA1491468482028
4FSK1481546321425
5DOGANA146174360-1719
6JYSK143294250-811
7IPKO1422103453-198
8AKP1410133484-503

 

TOP 20 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Arbër SahitiMPB2600
2Bledar MamushaPOLICIA2210
3Labinot LekajAKP1900
4Dukagjin ZefajMPB1800
5Fatlum DemakuIPKO1300
6Adhurim BerishaHEKURUDHA1200
7Kushtrim SejdiuJYSK1110
8Lumni MazrekuHEKURUDHA1100
9Besart RafunaMPB1110
10Fisnik RexhepiMPB1000
11Besart BerishaPOLICIA1000
12Arbnor JakupiFSK900
13Burim BerishaDOGANA900
14Visar BaholliJYSK820
15Fisnik AvdyliMPB800
16Fisnik XhaferiDOGANA800
17Blerim VilanciFSK800
18Ekrem HajdariAKP700
19Semir ZvrkoFSK700
20Albert SelimiFSK700