Category: Tabela dhe Golshënuesit

Rezultatet dhe tabela – 2018

TABELA PËRFUNDIMTARE KATË PAMJE:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1FSK16132168165241
2RBKO16131254282640
3POLICIA16113257243336
4TEB1682656441226
5DOGANA1673656451124
6MPB166195358-519
7ATK1642102955-2614
8RTK1622122771-448
9AKP1600161170-590

 

TOP 20 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Dukagjin ZefajMPB1800
2Arbnor JakupiFSK1800
3Fisnik XhaferiDOGANA1700
4Besart BerishaPOLICIA1400
5Alban GashiPROCREDIT B.1300
6Jetmir IdriziTEB1300
7Besart RafunaMPB1300
8Blerim VilanciFSK1200
9Meriton JanovaRBKO1100
10Albert SelimiFSK1000
11Bledar MamushaPOLICIA1000
12Arbnor BajramiTEB930
13Labinot LekajAKP900
14Burim BerishaDOGANA900
15Jeton MushkolajATK700
16Fisnik RexhepiMPB700
17Mustafë TolajTEB700
18Labinot LubishtaniRBKO600
19Përparim JakupiFSK600
20Labinot BreznicaDOGANA600