Tabela dhe Golshenuesit 2023

Tabela e klasifikimit ka këtë pamje:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1FSK3300122109
2POLICIA330010469
3JOB&MORE GH360422011478
4AL TRADE CENTER22006336
5PROCREDIT B.310258-33
6BKT401329-71
7IPKO4013616-101
8KOMUNA E PRISHTINES00000000
9TEB300339-60

TOP 10 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar:

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Egzon AbaziPOLICIA500
2Jeton HotiIPKO300
3Gent ShahiqiPROCREDIT B.300
4Fatjon KryeziuJOB&MORE GH360300
5Buron KrasniqiIPKO200
6Jetmir IdriziBKT200
7Lulzim RestelicaTEB200
8Muhamet RakovicaJOB&MORE GH360200
9Behar ZeneliJOB&MORE GH360221
10Valon XheladiniJOB&MORE GH360200