Rezultatet dhe Tabela 2019

Tabela e klasifikimit ka këtë pamje:

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1POLICIA18160275156048
2FSK18160266135348
3TEB189364754-730
4MPB189273537-229
5B. EKONOMIKE186483338-522
6TELEKOMI1871104157-1622
7ATK185492644-1819
8SH. KORREKTUES1860124459-1518
9RTK184593753-1617
10DOGANA1813141953-346

TOP 20 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Egzon AbaziPOLICIA1900
2Diar DeliuTELEKOMI1700
3Besart BerishaPOLICIA1600
4Ferki HaxhiuRTK1510
5Bledar MamushaPOLICIA1400
6Arbnor JakupiFSK1300
7Muhamet MehmetiSH. KORREKTUES1210
8Arbnor BajramiTEB1010
9Albert SelimiFSK1000
10Dukagjin ZefajMPB1000
11Blerim VilanciFSK1000
12Arbër BehluliTEB900
13Pajtim GashiB. EKONOMIKE800
14Jetmir IdriziTEB800
15Besart RafunaMPB700
16Zejnullah AhmetiRTK700
17Armend KastratiATK600
18Nderim KrasniqiMPB600
19Fitim SelmaniRTK600
20Anduen CanaB. EKONOMIKE600