Aktet Normative

Rregulloret
– 00 RREGULLORE – Kuvendi
– 01 RREGULLORE – Bordi
– 02 RREGULLORE – K.Mbikqyres
– 03 PROPOZICIONET E GARAVE – 2015
– 04 PROPOZICIONET E GARAVE – 2016
– 05 PROPOZICIONET E GARAVE – 2017
– 06 PROPOZICIONET E GARAVE – 2021
– 07 PROPOZICIONET E GARAVE – FUTBOLL– 2022
– 08 PROPOZICIONET E GARAVE – BASKETBOLL– 2022
Statuti
Kliko ketu per te shkarkuar statutin e FSPK-së
Click here to view STATUT of KWSP

Basketboll – Orari i Garave 2022

Basketboll 2022 – Stinori Pranveror

Çiftet e ndeshjeve të xhiros së shtatë (VII), që do të zhvillohen më datë: 08.06.2022, janë:

Match Score
June 8, 2022 7:00 pm
CELONIS – IPKO
35 - 47
June 8, 2022 8:00 pm
MERIDIAN – BKT
33 - 28
June 8, 2022 9:00 pm
AVOKATËT – RBKO
63 - 68
June 8, 2022 10:00 pm
KUJTESA – TEB
37 - 41

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së gjashtë (VI), të zhvilluara më datë: 01.06.2022, janë:

Match Score
June 1, 2022 7:00 pm
TEB – MERIDIAN
45 - 40
June 1, 2022 8:00 pm
IPKO – KUJTESA
39 - 30
June 1, 2022 9:00 pm
RBKO – CELONIS
60 - 48
June 1, 2022 10:00 pm
BKT – AVOKATËT
48 - 38

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së pestë (V), të zhvilluara më datë: 25.05.2022, janë:

Match Score
May 25, 2022 7:00 pm
BKT – RBKO
22 - 57
May 25, 2022 8:00 pm
AVOKATËT – TEB
43 - 36
May 25, 2022 9:00 pm
MERIDIAN – IPKO
38 - 46
May 25, 2022 10:00 pm
KUJTESA – CELONIS
67 - 38

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së katërtë (IV), të zhvilluara më datë: 18.05.2022, janë:

Match Score
May 18, 2022 7:00 pm
IPKO – AVOKATËT
43 - 26
May 18, 2022 8:00 pm
RBKO – KUJTESA
50 - 49
May 18, 2022 9:00 pm
CELONIS – MERIDIAN
28 - 20
May 18, 2022 10:00 pm
TEB – BKT
43 - 16

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së tretë (III), të zhvilluara më datë: 11.05.2022, janë:

Match Score
May 11, 2022 7:00 pm
MERIDIAN – KUJTESA
32 - 26
May 11, 2022 8:00 pm
BKT – IPKO
32 - 37
May 11, 2022 9:00 pm
TEB – RBKO
43 - 56
May 11, 2022 10:00 pm
AVOKATËT – CELONIS
54 - 36

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së dytë (II), të zhvilluara më datë: 04.05.2022, janë:

Match Score
May 4, 2022 7:00 pm
CELONIS – BKT
19 - 33
May 4, 2022 8:00 pm
KUJTESA – AVOKATËT
42 - 45
May 4, 2022 9:00 pm
RBKO – MERIDIAN
61 - 30
May 4, 2022 10:00 pm
IPKO – TEB
45 - 37

Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së parë (I), të zhvilluara më datë: 17.04.2022, janë:

Match Score
April 27, 2022 7:00 pm
IPKO – RBKO
35 - 57
April 27, 2022 8:00 pm
TEB – CELONIS
37 - 25
April 27, 2022 9:00 pm
BKT – KUJTESA
19 - 44
April 27, 2022 10:00 pm
AVOKATËT – MERIDIAN
30 - 29

Rezultatet dhe Tabela 2022

Tabela e klasifikimit ka këtë pamje: (Të gjitha ndeshjet kundër ekipeve RBKO dhe AVOKATET janë regjistruar me rezultat zyrtar 3:0 )

PozEkipiNdFBHG.ShG.PGDPikë
1POLICIA16142069115844
2HEKURUDHA16141159223743
3FSK16121363273637
4TEB167274652-623
5PROCREDIT B.165473042-1219
6BKT165383848-1018
7AL TRADE CENTER165293738-117
8SIGAL1621131670-547
9AVOKATËT8008024-240
9RBKO8008024-240

TOP 10 - Ranglista e lojtarëve sipas golave të shënuar: (Janë anuluar golëshënuesit e ndeshjeve kundër ekipeve RBKO dhe AVOKATET)

PozLojtariEkipiGoalsKarton i verdhëKarton i kuq
1Besart BerishaPOLICIA2000
2Mërgim MorinaAL TRADE CENTER1400
3Jetmir IdriziBKT1400
4Dren BerishaHEKURUDHA1410
5Adhurim BerishaHEKURUDHA1300
6Alban KrasniqiTEB1100
7Arbenis DemakuFSK1000
8Lumni MazrekuHEKURUDHA1000
9Astrit ZekaFSK1000
10Egzon AbaziPOLICIA900